FORTIMA Akademia Filmowego Słowa zaprasza na Kurs tłumaczenia filmów (Kurs przekładu audiowizualnego) dla początkujących tłumaczy filmowych od 23 marca 2017 r. Więcej informacji na temat kursu znajduje się na naszej stronie: Kurs tłumaczenia filmów. Zapraszamy! 

 

studio

Ucieszyła nas wiadomość dotycząca wynalazku polskiego studenta z Rzeszowa. Już niedługo niewidomi będą mogli używać laski z GPS-em. Epokowe wydarzenie! Kolejny elektroniczny gadżet w służbie osób z dysfunkcją wzroku. 

 

Szerzej o wynalazku studenta możzna przeczytać w artykule: 

http://wpolityce.pl/lifestyle/327234-genialny-wynalazek-studenta-z-rzeszowa-skonstruowal-laske-dla-niewidomych-wyposazona-w-gps

 

Przy okazji zapraszamy do wysłuchania audiodeskrypcji w Muzeum Literatury w Warszawie. Projekt zrealizowaliśmy w ramach działań KULTURA DOSTĘPNA z dotacji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Kliknij w poniższy banner:

 

USLYSZEC

 

 

 

 

Dnia 2 lutego 2017 r. prowadzimy Warsztaty Filmowe dla dzieci w Szkole Podstawowej nr 312 w Warszawie, podczas których odpowiadamy na pytania:

  • Co to jest „film”, do czego służy klaps i jak prawidłowo „klapać” klapsem?
  • Kto pracuje przy filmie, ale go nie widać; kto wchodzi w skład ekipy filmowej?
  • Kim jest autor, a kim – scenarzysta; czym się różni opowiadanie od scenariusza? Zagramy scenkę!
  • Co znaczy słowo: „casting”; kto bierze udział w castingu?
  • Co to jest kadr, jak szybko sprawdzić kompozycję kadru; co to jest plan filmowy?
  • Czym się zajmują: charakteryzator, rekwizytor, kostiumograf?
  • Co robi producent filmowy i kto może dostać Oscara?

 

Serdecznie zapraszamy również inne szkoły i przedszkola na nasze warsztaty. Wszelkie zapytania i zamówienia można kierować na e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

Asystentka rezysera

 

 

Copyright © FORTIMA Adakemia Filmowego Słowa 2008 - 2017. Wykonanie: Studio WWW | Tanie strony wwwSzanowni Państwo, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji w Polityce Prywatności.

Akceptuję