Ucieszyła nas wiadomość dotycząca wynalazku polskiego studenta z Rzeszowa. Już niedługo niewidomi będą mogli używać laski z GPS-em. Epokowe wydarzenie! Kolejny elektroniczny gadżet w służbie osób z dysfunkcją wzroku. 

 

Szerzej o wynalazku studenta możzna przeczytać w artykule: 

http://wpolityce.pl/lifestyle/327234-genialny-wynalazek-studenta-z-rzeszowa-skonstruowal-laske-dla-niewidomych-wyposazona-w-gps

 

Przy okazji zapraszamy do wysłuchania audiodeskrypcji w Muzeum Literatury w Warszawie. Projekt zrealizowaliśmy w ramach działań KULTURA DOSTĘPNA z dotacji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Kliknij w poniższy banner. 

 

USLYSZEC

 

 

 

Dnia 2 lutego 2017 r. prowadzimy Warsztaty Filmowe dla dzieci w Szkole Podstawowej nr 312 w Warszawie, podczas których odpowiadamy na pytania:

  • Co to jest „film”, do czego służy klaps i jak prawidłowo „klapać” klapsem?
  • Kto pracuje przy filmie, ale go nie widać; kto wchodzi w skład ekipy filmowej?
  • Kim jest autor, a kim – scenarzysta; czym się różni opowiadanie od scenariusza? Zagramy scenkę!
  • Co znaczy słowo: „casting”; kto bierze udział w castingu?
  • Co to jest kadr, jak szybko sprawdzić kompozycję kadru; co to jest plan filmowy?
  • Czym się zajmują: charakteryzator, rekwizytor, kostiumograf?
  • Co robi producent filmowy i kto może dostać Oscara?

 

Serdecznie zapraszamy również inne szkoły i przedszkola na nasze warsztaty. Wszelkie zapytania i zamówienia można kierować na e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

Asystentka rezysera

 

 

Zapraszamy na Kurs przekładu audiowizualnego (Kurs tłumaczenia filmów) od 18 marca 2017 roku. Zajęcia odbywają się w soboty w godz. 10.00-15.30.

Więcej informacji o kursie znajduje się na stronie: Tłumaczenie filmów.

Zajęcia w kameralnych grupach, serdecznie zapraszamy!

 

tlumaczenia w praktyce

Copyright © FORTIMA Adakemia Filmowego Słowa 2008 - 2017. Wykonanie: Studio WWW | Tanie strony wwwSzanowni Państwo, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Więcej informacji w Polityce Prywatności.

Akceptuję